يك شنبه , 26 آذر 1396
 • :
 • :
نرم افزار V-control

امتیاز شما

توضیحات دسته: تازه ها بازدید: 3145

با ورود به عصر دیجیتال هر روزه شاهد پیشرفت تکنولوژی هستیم. در این میان ابزار و تجهیزات کار صدا اعم از سخت افزار و نرم افزار خارج از این قائده نیست. همانطور که با ظهور دیجیتال در سینما شاهد تاثیر عجیب و شگفت آن در حوزه  صدا بودیم. دوستانی که در گذشته از تجهیزات صدای آنالوگ چه در بخش صدابرداری و چه در بخش صداگذاری استفاده می‌کردند این تفاوت را بیشتر درک میکنند. 

در این میان هر روزه هر کمپانی برای رقابت به ساخت و تولید تجهیزات جدید می پردازد و شناخت استفاده از این امکانات و تجهیزات و تشخیص  خوب یا بد بودن  آنها نیاز به بررسی حرفه ای دارد.

در این مطلب قصد معرفی یکی از این تجهیزات را داشته که فقط جهت اطلاع دوستان از این امکان جدید میباشد، حال تا چه حد در عمل و اینکه بصورت حرفه ای جای استفاده از آن باشد نیاز به بررسی بیشتر دارد .

چندی پیش Apple  نرم افزاری را روانه بازار کرد که جهت استفاده به عنوان یک میکسر نرم افزاری قابل لمس معرفی شد. این نرم افزار که شامل دو قسمت اصلی فیدرها و قسمت ترانسپورت میباشد پس از نصب بر روی Ipad و اتصال آن به کامپیوتر میتواند به عنوان یک کنترل کننده نرم افزاری که در آن عملیات صدا انجام میشود استفاده شود .این نرم افزار V-control نام دارد.

در واقع پس ازآنکه نرم افزار صدا، V-control را شناخت میتواند فرمانهای ترانسپورت و جابجایی فیدرها را بصورت لمس صفحه Ipad دریافت کند .

البته بعضی از کمپانی ها سخت افزارهای صدای خود را به گونه ای ساخته اند که از Ipad در آن بهشکل گفته شده استفاده میشود .

به عنوان مثال کمپانی  Mackie  دو میکسر با مدلهای DLI  680 وDL  806 را ساخته که به جای قسمت فیدرهای آن می‌توان یک I pad  را بصورت کشویی نصب کرد و از فیدرهای آن بجای فیدرهای فیزیکی استفاده کرد.

                                                                                                         سید محمد کشفی 

 

 

 

 

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
هیچ اطلاعاتی وجود ندارد

  گالری تصاویر

  پیشخوان

  پیوندها

  فیلم آموزشی(پرتره یک هنرمند طراح صدا)

  1395/06/16

  اخبار خانه سینما

  مجمع عمومي عادي انجمن صنفي كارگري فيلمبرداران سينما ـ استان تهران ، روز چهارشنبه 22 آذر ماه 1396 ، در تالار زنده ياد سيف اله داد خانه سينما برگزار شد.
  شوراي برگزاري جشنواره در جهت اعتلاي سينماي ايران و ارتقاء سطح كيفي تبليغات و اطلاع‌رساني و همچنين ترغيب و تشويق هنرمندان اين عرصه، اقدام به برگزاري مسابقه در بخش‌هاي عكس، پوستر، آنونس و تيزر فيلم‌هاي سينمايي ايراني مي‌كند.
  در پنجمين جشن نوشتار سينماي ايران از يك عمر فعاليت فرهنگي مسعود مهرابي، نويسنده، منتقد، صاحب امتياز و مدير مسئول ماهنامه سينمايي فيلم تجليل خواهدشد.
  همزمان با اعطاي احكام و آغاز به‌كار هيأت انتخاب بخش سوداي سيمرغ سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، پوستر اين دوره از جشنواره با حضور محمد مهدي حيدريان رئيس سازمان سينمايي، ابراهيم داروغه‌زاده دبير جشنواره، اعضاي شوراي سياستگذاري و اعضاي هيأت انتخاب سوداي سيمرغ رونمايي شد.

  تبلیغات

  تماس با ما

   Info@IranAMPS.com

   تهران، پیچ شمیران٬ بهار جنوبی، کوچه سمنان، پلاک۲۹ 

  کد پستی:۳۷۵۱۱-۱۵۶۱۷

   ٧٧٥٣٦٠٤١ و ٧٧٦٥٠٢٠٣ (داخلی ۲۱۹)

  نظرسنجی

  سایت انجمن صدای سینمای ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  بازدیدکنندگان

  امروز 744
  هفته گذشته 744
  این ماه 744
  کل 175570

  عضویت در خبرنامه